موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین

توسعه نرم افزارها با ارتباط با سامانه مودیان

ارسال صورت حساب الکترونیکی به سامانه مودیان

طی اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان” تمامی اشخاص مشمول این قانون مکلف به عضویت در سامانه مؤدیان مالیاتی و صدور و ارسال فاکتور الکترونیکی برای فروش کالا و خدمات هستند.

فرایند ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان پیچیدگی های زیادی دارد.

همچنین پیگیری ثبت صورتحساب ها، بررسی وضعیت آنها و نگرانی در مورد وضعیت کارپوشه مالیاتی می تواند بسیار حوصله سر بر و طاقت فرسا باشد. به همین دلیل این نرم افزار را برای ارسال راحت فاکتورها به سامانه مودیان ایجاد کردیم.

گام سوم:دریافت نرم افزارسامانه مودیان حساب رایانه

 • شما می توانید نرم افزار صدور صورتحساب به سامانه مودیان را از حساب رایانه دریافت کرده و شروع به ارسال فاکتور فروش به سامانه مودیان نمایید.
 • در هر ساعت از شبانه روز و هر لحظه می توانید صورت حساب خود را ارسال کنید.
 • می توانید فاکتورهای انبوه خود را، یکجا ارسال نمایید.

گام دوم :امضا و گواهی الکترونیکی عام

 • طبق قانون تمام صورتحساب ها قبل از ارسال به سامانه مودیان می بایست توسط مودی یا شرکت معتمد مالیات به صورت الکترونیکی امضا شوند.
 • این یعنی یا باید هزینه گزافی به شرکت های معتمد از بابت صدور صورت حساب الکترونیکی پرداخت نمایید و یا آن را به صورت رایگان با راهنمایی کارشناسان ما به انجام برسانید.
 • این گواهی به منزله مهر و امضای شما پای فاکتورهای فروشتان است، تنها با این تفاوت که به صورت کد قابل شناسایی برای سامانه مالیاتی درآمده است.
 • توجه داشته باشید که هیچ یک از این دو گام برای شما هزینه ای نخواهد داشت.
 • این گام نیز برای هر مودی مالیاتی مشمول، تنها یک بار و در آغار انجام شده و دیگر هیچ گاه تکرار نخواهد شد.

گام اول :کارپوشه و دریافت شناسه حافظه مالیاتی

 • گام اول برای هر مودی مالیاتی این است که کارپوشه و پرونده مالیاتی آماده جهت صدور صورت حساب الکترونیکی داشته باشد؛ که البته کار سختی نیست.
 • بررسی گام نهایی و آماده بودن پرونده مالیاتی هر مودی توسط کارشناسان حساب رایانه در صورت نیاز
 • بررسی و چک کردن کارپوشه سامانه مودیان به نشانی tp.tax.gov.ir
 • اخذ شناسه یکتای حافظه مالیاتی از کارپوشه با کارشناسان حساب رایانه
 • این گام ها تنها یک بار برای هر مودی مالیاتی انجام می شود و بعد از آن نیازی به انجام آن نیست. همین طور اگر کارپوشه شما همین الان آمادست، یک گام جلو هستید.

صورت حساب الکترونیکی یا فاکتور فروش مالیاتی چیست؟

صورتحساب الکترونیکی دارای کد مالیاتی منحصر به فرد بوده و اطلاعات مندرج در فاکتور در حافظه مالیاتی فروشنده ذخیره می­‌شود. صورت حساب الکترونیکی ارسال شده در کارپوشه خریدار قابل رویت و تایید یا رد توسط وی خواهد بود. در واقع همان فاکتورهای قبلی که به صورت رسمی در سامانه مالیاتی ارسال می شوند.

چه کسانی ملزم به ارسال صورت حساب الکترونیکی در سامانه مالیاتی هستند؟

تمامی مودیان مشمول قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان ملزم به صدور صورت حساب های با شناسه منحصر به فرد مالیاتی هستند. یعنی کلیه صاحبان مشاغل (صنفی و غیرصنفی)، کلیه مشمولین نام برده در بند ۹۶ قانون مالیات های مستقیم از قبیل دارندگان کارت بازرگانی، واحدهای دارای جواز تاسیس یا بهره برداری، کلیه شخصیت های حقوقی مانند فروشنده کالا یا خدمات و از این دست، مودیان موضوع تبصره ماده ۲ قانون پایانه ها یعنی خرده ‌فروشی ها و واحدهای صنفی که مستقیماً با مصرف ‌کننده نهائی ارتباط دارند، علاوه بر عضویت در سامانه مودیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی می ‌باشند. استفاده از پایانه فروشگاهی برای مودیانی که مستقیماً با مصرف ‌کننده نهائی ارتباط ندارند، الزامی نیست؛ اما مودیان مزبور موظفند کلیه صورتحساب‌ های خود را به ترتیبی که سازمان مقرر می ‌کند، از طریق سامانه مودیان صادر کنند.

چرا برای ارسال فاکتور به نرم افزار سامانه مودیان نیازمندیم؟

ایجاد و ارسال صورتحساب الکترونیکی فرآیندی است که کل فرآیند ایجاد و پردازش فاکتور را دیجیتالی می کند. این به مشاغل اجازه می دهد تا فاکتورها را به صورت الکترونیکی ایجاد کرده و مستقیماً به سیستم مالیات دهندگان مشتریان خود ارسال کنند. اما ارسال با روش ذکر شده نیازمند برقراری ارتباط با روش مشخص شده سازمان امور مالیاتی است که از این رو نرم افزار سامانه مودیان حساب رایانه هر سه نوع فاکتور فروش را پشتیبانی میکند.

ثبت درخواست مشاوره یا خرید نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی