موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین

چند راه برای جلوگیری از اشتباه در محاسبه حقوق و دستمزد

مدیریت لیست حقوق و دستمزد می تواند یکی از وقت گیرترین و پر اشتباه ترین چالشهای امروزی صاحبان مشاغل باشد. با تغییرات قانون کار، خطاهای حقوق و دستمزد نیز می تواند برای صاحبان کسب و کار بیشتر شود.
بنابراین ، برای جلوگیری از اشتباه در محاسبه حقوق و دستمزد چه کاری می توان انجام داد؟

از صحت اطلاعات وارد شده توسط کارمندان اطمینان حاصل کنید

همیشه اشتباه در محاسبه حقوق و دستمزد الزاما اشتباه بزرگی نیست و گاهی اوقات به دلیل نادرست بودن اطلاعات مربوط به کارکنان رخ می دهد.
برای تأیید اینکه کارمندان شما اطلاعات خودشان را درست وارد کرده اند (شماره تأمین اجتماعی ، شماره سپرده حساب بانکی ، کسر مزایا) و همچنین اطلاعات خود را در فرم های مالیاتی خود به طور دقیق پر کرده اند ، هم برای کارمندان و هم برای مدیران فرآیندهای تأیید ایجاد کنید.
بهتر است برای محاسبه حقوق و دستمزد کارمندان از یک نرم افزار حقوق و دستمزد خوب استفاده  کنید تا در این روند به شما کمک کند. این روش برای به روزرسانی اطلاعات کارکنان بسیار کارآمد خواهد بود و در صورت تغییر اطلاعات مختلف یک کارمند به راحتی می توانید آن را تغییر دهید.

خطای انسانی را از بین ببرید

اشتباهات متداول در محاسبه حقوق و دستمزد فقط خطاهای انسانی است که هر صاحب کسب و کار می تواند با سیستماتیک کردن، از بروز خطا جلوگیری کند. شاید شما به یک کارمند پاداش دهید و فراموش کنید که آن را در لیست حقوق و دستمزد ثبت کنید. این پاداش در صورتی که در دریافتی کارمند شما درج نشده باشد، می تواند تأثیر منفی بگذارد و محاسبات شما را به خطا بیاندازد.
به تمام آن ساعاتی که به بازبینی جدول های زمانی و اطلاعات بانکی خود اختصاص داده اید فکر کنید. حقوق و دستمزد دستی می تواند منجر به محاسبات نادرست، نظارت کم و حتی از دست دادن داده های کلیدی شود. به علاوه ، این امر باعث می شود که ثبت و سازماندهی اطلاعات دشوارتر شود.
در عوض می توانید، از یک نرم افزار حقوق و دستمزد محبوب استفاده کنید که قابلیت این را داشته باشد که آن را با نرم افزار حضور و غیاب خود ادغام کنید. فقط با چند کلیک می توانید لیست حقوق و دستمزد دقیق را خود را به دست آورید.

کارمندان خود را تجهیز کنید

جلوگیری از اشتباهات حقوق و دستمزد می تواند بسیار ساده باشد. گاه فقط نیاز است تا ابزاری را در اختیار کارمندان خود قرار دهید که در صورت بروز خطا، بتوانند در لحظه به شما اطلاع دهند و آن را برطرف کنند.
با استفاده از یک نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می توانید در لحظه تردد پرسنل خود را کنترل کرده و کارمندان نیز می توانند در هر ساعت از شبانه روز اموری مانند ثبت مرخصی و ماموریت را انجام دهند.
این سیستم باعث می شود تا اشتباهات انسانی به حداقل برسد و در انتهای کار، اطلاعاتی درست برای محاسبه حقوق و دستمزد وجود داشته باشد.

امنیت را افزایش دهید

به عنوان مدیر، به دنبال روش هایی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات کارکنان و کار خود باشید. موضوع امنیت در هنگام صحبت راجع به حقوق و دستمزد بسیار مهم است. در صورتی که فکری برای محافظت های مناسب نداشته باشید، کلاهبرداران از منبع خارجی و داخلی می توانند داده های مالیات و حقوق و دستمزد کارمندان را سرقت کنند.
استفاده از راه حل های تحت وب برای تردد پرسنل و حقوق و دستمزد می تواند خطرات امنیتی را کاهش دهد، زیرا این ارائه دهندگان اقدامات امنیتی پیشرفته ای را برای اطمینان از ذخیره و محافظت صحیح از داده های شما انجام داده اند.دیدگاهتان را بنویسید